اخبار

IBM استفاده از دستگاه‌های ذخیره‌سازی باقابلیت جابه‌جایی را برای تمامی کارکنان خود و در همه‌جا ممنوع کرد

طبق گفته‌ی CISO، خطر آسیب “مالی و اعتباری” این دستگاه‌ها بسیار بالاست.

شاملا نیدو، مدیرکل امنیت اطلاعات IBM، بیان کرد این کمپانی اقدامات مبنی بر ممنوعیت انتقال داده‌ها به‌تمامی دستگاه‌های ذخیره اطلاعات باقابلیت جابه‌جایی (نظیر USB، کارت‌های حافظه SD و Flash Drive) را گسترش می‌دهد.

مشاوره IBM افزود: “در بخش مالی این سیاست تا حدودی پیاده‌سازی شده بود اما تا هفته آینده ما این سیاست را به طور سراسری پیاده‌سازی خواهیم کرد.”

شرکت Big Blue این سیاست را به‌صورت کامل پیاده‌سازی کرده است زیرا می‌خواهد آسیب‌های مالی و اعتباری ناشی از جابه‌جایی، از دست رفتن و سو استفاده از دستگاه‌های ذخیره‌سازی باقابلیت جابه‌جایی را به حداقل برساند.

IBM ای ها استفاده از سرویس اشتراک‌گذاری استفاده‌شده در Big Blue به نام “n” را برای استفاده و انتقال داده توصیه می‌کنند. البته این مشاور افزود که استفاده از این سرویس برای برخی ممکن است امکان‌پذیر نباشد.

این گفته اشتباه نیست: کارمندانی که مستقیم با مشتری سروکار دارند، گاهی نیاز دارند وصله‌هایی را دانلود کنند که بتوانند بر روی دستگاه‌هایی که برای مشتریان مدیریت می‌کنند، نصب کنند. یکی از وسیله‌هایی که برای نصب این وصله‌ها به کار می‌رود، درایوهای USB، که قابلیت بوت شدن دارند، است.

 

IBM استفاده از دستگاه‌های ذخیره‌سازی باقابلیت جابه‌جایی را برای تمامی کارکنان خود و در همه‌جا ممنوع کرد
To Top