اخبار

۱۳ بدافزار در قالب بازی اندروید بر روی Play Store توسط نیم میلیون کاربر نصب شده است

اندروید یکی از پرکاربردترین سیستم‌عامل‌های تلفن همراه در جهان است و به این دلیل یکی از اهداف پرسود برای هکرها نیز محسوب می‌شود.

اخیراً یکی از محققان امنیتی حوزه فناوری اطلاعات شرکت ESET، حضور یک بدافزار را در ۱۳ بازی اندرویدی در گوگل پلی شناسایی کرد. متأسفانه این بازی‌ها توسط بیش از نیم میلیون کاربر  نصب‌شده‌اند. این بازی‌ها با پنهان کردن آیکون خود سعی در فریب کاربر برای نصب برنامه کاربردی دیگری می‌کنند که باعث کند شدن دستگاه اندرویدی هدف می‌شود.

 

 

به‌تازگی، بدافزاری در گوشی‌های هوشمند یافت شده که با استفاده از قدرت محاسبه این دستگاه‌ها اقدام به استخراج ارزهای رمز پایه می‌کند. نگاهی به نتایج وب‌سایت VirusTotal نشان می‌دهد که حداقل ۱۵ آنتی‌ویروس برتر، در این برنامه‌ها تروجان اندروید پیداکرده‌اند. همچنین نتایج اسکن Kaspersky، نشان داد نام این تروجان “HEUR:Trojan.AndroidOS.Piom.yqm” است که از تبلیغات به‌عنوان منبع اصلی درآمدزایی استفاده می‌کند.

شرکت Kaspersky در تحلیل خود از این بدافزار توضیح داده است که این بدافزار از متدهای مختلفی استفاده می‌کند تا بیشترین مقدار تبلیغ ممکن را به کاربر نشان دهد.این تروجان‌ها می‌توانند دسترسی‌های root به دست بیاورند تا بتوانند خود را در پوشه‌های سیستمی پنهان کنند که این امر باعث می‌شود به‌سختی از دستگاه پاک شوند.

اگر قصد دارید یک برنامه کاربردی اندروید را دانلود کنید حتماً نگاهی به نظرات و بازخوردهای کاربرانی که برنامه کاربردی را نصب‌کرده‌اند در مورد عملکرد برنامه بیندازید. هم‌چنین دستگاه خود را به‌روز نگه‌دارید و آن را به‌طور منظم با یک ضد بدافزار اسکن کنید.

 

منبع: HackRead

۱۳ بدافزار در قالب بازی اندروید بر روی Play Store توسط نیم میلیون کاربر نصب شده است
To Top