اخبار

هک ۵۰۰۰۰ پرینتر برای تبلیغ یک کانال YouTube

نزدیک به ۵۰,۰۰۰ پرینتر در ایالات‌متحده، بریتانیا و کانادا برای تبلیغ کانال‌های یوتیوب و ترغیب کاربران برای عضویت درآن‌ها توسط یک هکر و با استفاده ازنام مستعار TheHackerGiraffe هک شدند. این هکر انگیزه اصلی خود از انجام این کار را انتشار آگاهی در مورد امنیت سایبری و جلب‌ توجه می‌داند و درحساب کاربری خود دراین‌باره گفت که این‌ یک عمل بی‌خطر است که هدف آن نشان دادن اهمیت امنیت چاپگرها در بستر اینترنت است. نکته جالب در مورد این اتفاق این است که هکر اعلام کرده است که “قبلاً هرگزهک نمودن چاپگرها را ندیده بودم، تمام فرآیند یادگیری، دانلود و اسکریپت بیش از ۳۰دقیقه طول نکشید.”

این هکر ازدریافت‌کنندگان پیام‌های خود خواستار لغو اشتراک از T-Series و اشتراک در PewDiePie شد. علاوه بر این، از گیرندگان خواسته‌شده بود که به دو کانال دیگر یعنی Smile و Delete TikTok بپیوندند و چاپگر خود را ثبت کنند. این هکر با جستجو در Shodan.io موفق به شناسایی چاپگرهای آسیب‌پذیرشده و از یک ابزار به نام PrinterExploitation Toolkit یا PRET برای اجرای دستورات چاپ در چاپگرهای محافظت نشده استفاده کرده است.

هک پرینتر برای تبلیغ کانال YouTube

کاربران باید بدانند که یک هکر مخرب به‌راحتی می‌تواند یک آسیب‌پذیری مانند این را برای خرابکاری‌های بزرگ مورد سوءاستفاده قرار دهد. زیراکه هکر به‌راحتی می‌تواند از آسیب‌پذیری برای سرقت فایل‌ها، نصب نرم‌افزارهای مخرب، دسترسی به شبکه داخلی و از چاپگر به‌عنوان یک سکو برای حمله استفاده نموده وباعث آسیب فیزیکی به چاپگرهای آنلاین شود. واقعیت این است که این هک یک حمله جدی با اهداف مخرب نبوده و فقط یک شوخی است که به انتشار این وضعیت آسیب‌پذیر پرینترها کمک می‌کند.

هک ۵۰۰۰۰ پرینتر برای تبلیغ یک کانال YouTube
To Top