اخبار

به‌روزرسانی جدید ویندوز حساب ادمین را غیرفعال می کند!

بر اساس مقاله منتشرشده در وبلاگ ژاپنیِ مایکروسافت با نام Technet پس از به‌روز‌رسانی ویندوز ۱۰ نسخه ۱۸۰۳ به ویندوز ۱۰ نسخه ۱۸۰۹، حساب  فعال ادمین به‌صورت خودکار غیرفعال خواهد شد. این مسئله فقط تحت شرایط خاصی مانند زمانی که حساب کاربری ادمین فعال بوده و حساب‌های دیگر موجود در سیستم نیز دارای مجوز Administrator باشند،  اتفاق می­افتد.

وصله ویندوز ۱۰ در اوایل بهمن ماه منتشر خواهد شد.

بنا به گفته مایکروسافت، در حال حاضر مشغول حل این مشکل هستند و قصد دارند وصله­‌ای را در اواخر ماه ژانویه ۲۰۱۹ عرضه کنند. بنابراین اگر قبل از منتشر شدن وصله­‌ی امنیتی‌ نیاز به ارتقاء ویندوز باشد، می‌بایست قبل از ارتقا از این مسئله اطمینان حاصل کرد که با یک حساب ادمین یا یک حساب کاربری که دسترسی Administrator دارد می‌توان به سیستم وارد شد.

با توجه به اینکه هیچ کنترل حساب کاربری (UAC) در هنگام استفاده از این حساب وجود نخواهد داشت و با مجوزهای مدیریتی کامل اجرا خواهد شد، هر تغییری که شما یا هر برنامه‌ای با امتیازات بالا برای سیستم ایجاد کنید، بلافاصله اعمال خواهد شد.

ادمین ویندوز 10 غیر فعال آپدیت بروزرسانی

حساب محلی ادمین باید برای افزایش امنیت ویندوز غیرفعال شود

توصیه می‌شود که از یک حساب کاربری غیر ادمین برای محدود کردن خطرات احتمالی بدافزار استفاده شود تا بتوان هنگام بروز هرگونه آلودگی، امنیت ویندوز ۱۰ نصب‌شده را تضمین کرد.

همچنین در مقاله­‌ی منتشرشده در وبلاگ Technet ذکرشده که اگر ویندوز شما ارتقاء یافته و حساب ادمین آن غیرفعال شده باشد، به‌عنوان کاربری که دارای امتیازات ادمین است وارد سیستم شده و حساب ادمین را فعال کنید. البته این مسئله به دنبال مشکلات بسیار جدی نظیر غیرفعال شدن سیستم‌عامل و کاهش مجوزهای ویندوز حرفه ای (Window Pro) به ویندوز خانگی (Windows Home) و شکستن روند تغییر ترکیب فایل‌ها که ویندوز ۱۰ مایکروسافت با آن‌ها روبه‌روست، مطرح می­شود.

مطالب مرتبط:
آسیب‌پذیری روز صفر IE: وصله امنیتی اضطراری
به‌روزرسانی جدید مایکروسافت برای ۱۷ آسیب‌پذیری بحرانی
آسیب‌پذیری بسیار خطرناک در ویندوز وصله شد؛ سامانه‌ی خود را به‌روز کنید!

منبع: Bleeping Computer

به‌روزرسانی جدید ویندوز حساب ادمین را غیرفعال می کند!
To Top