آسیب پذیری

آسیب‌‏پذیری واتساپ امکان تغییر پیام‌ها را برای هکرها فراهم می‌کند

یک شرکت امنیت سایبری آسیب‌پذیری‌هایی را در برنامه پیام‌رسانی واتساپ کشف کرده است که می‌تواند به هکرها اجازه دهد به پیام‌های کاربران دسترسی داشته و آن‌ها را تغییر دهند.

این آسیب‏پذیری را موسسه امنیتی Check Point Research (CPR) را کشف کرده‌اند که می‌تواند از سه طریق مورد سوءاستفاده قرار بگیرد و هشدار داد که به سبب این آسیب‏پذیری مهاجمان می‌توانند به‌راحتی از glitch برای انتشار اطلاعات نادرست و اخبار جعلی استفاده کنند.

این کارشناسان یافته‌های خود را در کنفرانس امنیت سایبری، که در آن بسیاری از کارشناسان امنیت سایبری حضور داشتند، شرح دادند.

آن‌ها ویدئویی را برای حمایت از یافته‌های خود به نمایش گذاشتند که چگونگی دست‌کاری یک پیام را نشان می‌دهد.

این تیم ادعا می‌کند که آن‌ها سال گذشته در مورد این موضوع به فیس‌بوک اطلاع دادند، اما به ادعاهای آن‌ها توجه نکردند و این آسیب‏پذیری هنوز برطرف نشده است. در بیانیه کتبی منتشرشده توسط سایت CPR، بیان‌شده که در اواخر سال ۲۰۱۸ واتساپ را آسیب‌پذیری‌های جدید موجود در برنامه پیام‌رسانی واتساپ باخبر ساخته که این آسیب‌پذیری‌ها   باعث می‌شوند مهاجمان بتوانند به پیام‌های خصوصی و گروهی دسترسی داشته و آن‌ها را دست‌کاری کنند. درنتیجه مهاجمان می‌توانند اطلاعات غلط تولید نمایند.

مطالب مرتبط:
کلاه‌برداری واتساپ طلایی این بار به همراه بدافزار
Skygofree ، بدافزار جدید اندرویدی که جاسوسی می‌کند
انتشار بدافزار Rietspoof از طریق برنامه‌های پیام‌رسان

منبع: E Hacking News

آسیب‌‏پذیری واتساپ امکان تغییر پیام‌ها را برای هکرها فراهم می‌کند
To Top